آموزش هک Hack

ایندکس

آموزش هک Hack

ایندکس

کلمات کلیدی

بهترین تکنیک های سئو در روند سئو

بهترین تکنیک های سئو در روش بهینه سازی موتور جستجو

بهترین تکنیک های سئو در انجام Search Engine Optimization

بهترین تکنیک های سئو در استراتژی سئو سایت

بهترین تکنیک های سئو شامل چه چیزی در SEO می شود

بهترین تکنیک های سئو شامل چه مواردی در سئو می شود

بهترین تکنیک های سئو در پیاده سازی بهینه سازی سایت

بهترین تکنیک های سئو در پروسه SEO

بهترین تکنیک های سئو در مراحل سئو وبسایت

بهترین تکنیک های سئو در سئو یعنی چی

کند. و با Divi به راح

مفید در هنگام تبلیغ

ور کنیم.

م تا قبل از 15 اکتبر در ساعت 12:0

ش داده شود. ما بخش جدیدی از محتوا را با شرایط نمایش تاریخ و زمان ایجا

تایمر شمار

افه کردیم تا قبل از

اعت 12:00 را نشان

00 را نشان می دهد.

م کرده اید

عنوان تعامل پیدا کنید . سپس

ط Divi استفاده کنید تا فقط

شرایطی که شما ان

ر بالای سایت خود

تواند به همان اندازه

بنابراین می توانید آن را فراموش

ای) خاص هفته را در

از اینکه روز هفته ر

چندین تغییر تعادل برا

خواهد بود

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
پیوندها

سئو فاکس | سئو سایت – سئو وب سایت – SEOFox.ir

چهارشنبه, ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱، ۰۲:۳۳ ق.ظ

گوگل ممکن است پرکاربردترین موتور جستجو در جهان باشد، اما تنها گزینه موجود نیست. کاربران موتورهای جستجو تمایل دارند مشتریان وفادار باشند، زیرا به دلایل خاصی وارد یک اکوسیستم خاص شده اند. بنابراین، در حالی که بسیاری از آنها وفاداری خود را به گوگل اعلام می کنند، دیگران به جایگزینی اختصاص داده شده اند. در این مقاله، در مورد اینکه چرا برخی از افراد از موتورهای جستجوی جایگزین استفاده می کنند، چرا باید به سایر موتورهای جستجو اهمیت دهید و چگونه می توانید محتوای خود را برای آنها بهینه کنید، بحث خواهیم کرد.

چرا مردم از موتورهای جستجوی جایگزین گوگل استفاده می کنند؟

بزرگترین انتقادات گوگل مربوط به امنیت و حریم خصوصی است. گوگل برای ردیابی داده های کاربر برای استفاده خود و برای اشخاص ثالث شناخته شده است. همچنین، به سایر ابزارهای Google که اطلاعات زیادی درباره شما و فعالیت شما دارند، به غیر از جستجو، مانند Gmail، Google Maps و YouTube فکر کنید. CNET حتی حجم داده‌هایی را که گوگل جمع‌آوری می‌کند «ترسناک» نامید – و برای کسانی که به حریم خصوصی اهمیت می‌دهند، این ترسناک است.

شاید دلیل اصلی که کاربران موتورهای جستجوی جایگزین را در نظر می گیرند، اقدامات حفظ حریم خصوصی بهتر است. موتور جستجویی مانند DuckDuckGo اصلاً ردیابی کاربر ندارد و Search Encrypt تاریخچه مرور را پس از 15 دقیقه غیرفعال بودن پاک می‌کند. (و فقط FYI، DuckDuckGo و Search Encrypt دو ​​گزینه اصلی هستند که باید روی آنها تمرکز کنید اگر مخاطبان شما بیشتر به موتورهای جستجوی خصوصی علاقه دارند.)

موتورهای جستجوی جایگزین

موتورهای جستجوی جایگزین نیز ویژگی های خوبی دارند. برای مثال، Bing به لطف عکس‌های پس‌زمینه روزانه، زیبایی بصری بیشتری دارد. Wolfram|Alpha یک موتور جستجو و الگوریتم ترکیبی است، با انواع روش‌ها برای محاسبه داده‌ها در طیف وسیعی از موضوعات.

موتورهای جستجوی جایگزین

آیا باید به موتورهای جستجوی جایگزین اهمیت دهید؟

این سوال واقعی است، اینطور نیست؟ و پاسخ این است: مطمئناً ... فقط بهترین شیوه های Google را مستثنی نمی کند . یک استراتژی سئو کاملاً منسجم به این معنی است که شما باید استراتژی های سئو را برای گوگل و موتورهای جستجوی جایگزین به کار ببرید تا بتوانید به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید. در اینجا چهار دلیل برای بهینه سازی گزینه های جایگزین علاوه بر گوگل آورده شده است.

رشد سهم بازار به معنای افزایش ترافیک است

در حالی که سهم بازار گوگل از سال 2010 نسبتاً ثابت بوده است، به آرامی اندکی کاهش یافته است - و بینگ به آرامی افزایش یافته است. بله، گوگل بیش از 85 درصد (تا دسامبر 2021) را در اختیار دارد، اما این میزان از 90 درصد در سال 2013 کاهش یافته است. در این مدت، Bing از 3.86 درصد به 7.2 درصد رسید. در حالی که نمی خواهید بخش عظیمی از بازار گوگل را نادیده بگیرید، نمی خواهید موتور جستجویی را نیز نادیده بگیرید که در حال افزایش محبوبیت است. به خصوص اگر مخاطبان شما وقت خود را صرف آن کنند. و در مورد سایر موتورهای جستجو، حداقل سهم بازار، سهم بازار صفر نیست ، و این باعث می شود که آنها همچنان ارزشمند باشند. 7 درصد از میلیاردها هنوز  زیاد است.

رتبه های بالقوه بالاتر

چرا تنها زمانی در گوگل رتبه بالایی کسب می کنید که بتوانید در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بالایی کسب کنید؟ نادیده گرفتن موتورهای جستجوی جایگزین مانند این است که بگویید به مشتریان بالقوه ای که می توانید از طریق آنها دسترسی پیدا کنید اهمیتی نمی دهید.

به دلیل تفاوت در نحوه مدیریت موتورهای جستجوی جایگزین مختلف با SERP خود، صفحاتی که در رتبه متوسط ​​(یا اصلاً) گوگل قرار دارند، ممکن است برای موتور دیگری در بالای نتایج قرار بگیرند. در حالی که شما رقابت کمتری با دیگر پلتفرم‌های جستجو ندارید - تعداد وب‌سایت‌هایی که در خارج وجود دارد، هنوز تعداد وب‌سایت‌های موجود در آنجا وجود دارد، شما  رقابت کمتری با وب‌سایت‌های بهینه‌شده Bing نسبت به وب‌سایت‌های بهینه‌شده توسط Google خواهید داشت.

آیا وفاداری به برند، آگاهی از برند، افزایش خریدها و حتی تبلیغات شفاهی اگر از طرف یک مشتری Ecosia باشد تا یک کاربر گوگل، اهمیت کمتری دارد؟ شانسی نیست.

اولویت مخاطب

با وجود محبوبیت گوگل، ممکن است مخاطبان هدف شما در آنجا نباشند. یا بخشی از آن ممکن است نباشد. به عنوان مثال، اگر بخش زیادی از مخاطبان شما نیز از ایمیل یاهو استفاده می‌کنند، احتمالاً برخی اوقات با یاهو جستجو می‌کنند. موتور جستجوی Ask مخصوصاً در میان افراد مسن‌تر محبوب است - گروه سنی که از Ask Jeeves استفاده می‌کردند. و  Ecosia برای مخاطبان متمرکز بر محیط زیست جذاب است.

همچنین، اگر مخاطبان بین‌المللی را جذب کنید، ممکن است از موتور جستجوی متفاوتی استفاده کنند که برای منطقه آنها استانداردتر است (مثلاً بایدو در چین یا Yandex در روسیه).

نوآوری

برخی از موتورهای جستجوی جایگزین نیز نوآوری را در دنیای فناوری نشان می‌دهند، به خصوص وقتی صحبت از گزینه‌هایی مانند Ecosia و Wolfram|Alpha می‌شود. کاربران به این موارد روی می آورند زیرا آن ویژگی های متفاوت و پیشرفته را دوست دارند. و گاهی به این دلیل که آنها به سادگی از ایده انحصار گوگل در بازار بیزارند. نادیده گرفتن حتی بهینه سازی های جزئی برای موتورهای جستجوی جایگزین گوگل که رویکردی کمی جدید یا متفاوت به صنعت دارند، قطعاً باعث از دست رفتن ترافیک، مشتریان و مشتریان می شود. و تعداد کاربرانی که "درایور روزانه" خود را تعویض می کنند فقط افزایش می یابد.

چگونه سایت خود را برای موتورهای جستجوی جایگزین بهینه کنیم

وقتی صحبت از بهینه سازی برای بینگ (و بیشتر موتورهای جستجوی جایگزین) می شود، بسیاری از استراتژی های سئو مشابه استراتژی های گوگل هستند، مانند:

  • از کلمات کلیدی در کپی متن، عنوان صفحه، متن جایگزین تصویر و توضیحات متا استفاده کنید - اما وارد پر کردن کلمات کلیدی نشوید .
  • بک لینک ها را بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای خود قرار دهید.
  • نقشه سایت خود را به هر موتور جستجو ارسال کنید .

با این حال، اگر به طور خاص می خواهید کاربران جایگزین های گوگل را هدف قرار دهید، هنگام بهینه سازی سایت خود ملاحظات دیگری نیز وجود دارد.

رسانه های اجتماعی

بینگ همچنین حضور شما در رسانه های اجتماعی را در نظر می گیرد و گوگل این کار را نمی کند. اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی می‌توانند بر رتبه Bing شما تأثیر مثبت بگذارند، بنابراین فعال شدن با حداقل یک یا دو نمایه شما مفید است. توییتر و اینستاگرام گزینه های خوبی هستند. به طور کلی، به هر حال داشتن اکانت های موفق رسانه های اجتماعی به رتبه شما لطمه ای وارد نمی کند. البته گوگل قصد ندارد شما را به خاطر آن جریمه کند و سایر موتورهای جستجو شما را در رتبه مطلوب تری قرار می دهند. به علاوه، شما با مخاطبان خود درگیر هستید و با محتوا و جامعه خود فعال هستید.

ارائه شده توسط…

این کمک می کند که بدانید آیا یک موتور جستجو توسط موتور دیگری تامین می شود، زیرا در این صورت، شما می خواهید موتور جستجویی را که می خواهید موتور جستجو را در آن رتبه بندی کنید، بهینه سازی کنید. به بیان ساده تر، موتورهای جستجو مانند Ecosia و Yahoo توسط Bing نیرو می گیرند، بنابراین بهینه سازی برای آنها همان استراتژی های بهینه سازی برای Bing را دنبال می کند.

با این حال، صفحات نتایج برای آن موتورها متفاوت است. شما باید بررسی کنید که سایت شما چگونه در آنها ظاهر می شود تا تغییراتی را که ممکن است لازم باشد انجام دهید را مشاهده کنید. در حالی که برخی ممکن است توسط موتور جستجوی دیگری طراحی شده باشند، آنها یک کپی دقیق نیستند. نتایج  متفاوت خواهد بود و شما می توانید از آن بهره ببرید.

با استفاده از SERP

صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) برای یک موتور جستجوی جایگزین منبع عالی اطلاعات است. همانطور که در بالا گفتیم، نتایج برای این موتورهای جستجوی جایگزین با یکدیگر متفاوت خواهد بود. و در حالی که پلتفرم‌هایی مانند Semrush فوق‌العاده مفید هستند، نمی‌توانند به شما نکات دقیقی را برای نحوه نمایش SERP در هر موتور جستجو ارائه دهند.

با وارد کردن یک کلمه کلیدی که می‌خواهید برای آن رتبه‌بندی کنید، ایده‌ای در مورد آنچه که موتور جستجو به عنوان نتایج برمی‌گرداند به دست خواهید آورد. می‌توانید ببینید که چگونه نتایج ارگانیک در مقابل پولی نمایش داده می‌شوند، اگر تصاویر و ویدیوها ارزش بالایی دارند، یا حتی اگر توضیحات متا برجستگی بیشتری داشته باشند.

سپس می توانید تعیین کنید که آیا محتوای شما قادر به رقابت است یا اینکه علامتی برای آنچه مردم واقعاً به دنبال آن هستند را از دست داده است. آنچه مردم در واقع به دنبال آن هستند (معروف به هدف جستجو) به خودی خود یک معیار بهینه سازی شگفت انگیز است. ما این مفهوم را در راهنمای خود برای هدف جستجو بسیار بررسی می کنیم .

نظرات نهایی در مورد موتورهای جستجوی جایگزین

گوگل به لطف همه چیز از هوش مصنوعی و الگوریتم‌هایش گرفته تا پایگاه کاربری قدرتمند خود، بزرگترین و قدرتمندترین موتور جستجویی است که می‌توانید پیدا کنید. اما چیزی که باعث می‌شود گوگل اینقدر تسلط داشته باشد، شخصی‌سازی آن است. و این بدان معنی است که اطلاعات زیادی را در مورد کاربران خود ردیابی می کند.

به همین دلیل، گوگل ذره ذره سهم بازار را از دست داده است و مخاطبان شما ممکن است به دلایلی از گوگل دوری کنند. از نگرانی های حفظ حریم خصوصی گرفته تا ویژگی های اضافی سازگار با محیط زیست که موتورهای جستجوی جایگزین ارائه می دهند. دانستن نحوه پاسخگویی به این اولویت‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا به اعضای مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید که به Google متکی نیستند - در حالی که همچنان با پیروی از بهترین شیوه‌های عمومی SEO، Google و کاربرانش را خوشحال می‌کند. همه برنده می شوند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی