آموزش هک Hack

ایندکس

آموزش هک Hack

ایندکس

کلمات کلیدی

بهترین تکنیک های سئو در روند سئو

بهترین تکنیک های سئو در روش بهینه سازی موتور جستجو

بهترین تکنیک های سئو در انجام Search Engine Optimization

بهترین تکنیک های سئو در استراتژی سئو سایت

بهترین تکنیک های سئو شامل چه چیزی در SEO می شود

بهترین تکنیک های سئو شامل چه مواردی در سئو می شود

بهترین تکنیک های سئو در پیاده سازی بهینه سازی سایت

بهترین تکنیک های سئو در پروسه SEO

بهترین تکنیک های سئو در مراحل سئو وبسایت

بهترین تکنیک های سئو در سئو یعنی چی

کند. و با Divi به راح

مفید در هنگام تبلیغ

ور کنیم.

م تا قبل از 15 اکتبر در ساعت 12:0

ش داده شود. ما بخش جدیدی از محتوا را با شرایط نمایش تاریخ و زمان ایجا

تایمر شمار

افه کردیم تا قبل از

اعت 12:00 را نشان

00 را نشان می دهد.

م کرده اید

عنوان تعامل پیدا کنید . سپس

ط Divi استفاده کنید تا فقط

شرایطی که شما ان

ر بالای سایت خود

تواند به همان اندازه

بنابراین می توانید آن را فراموش

ای) خاص هفته را در

از اینکه روز هفته ر

چندین تغییر تعادل برا

خواهد بود

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
پیوندها

سئو فاکس | سئو سایت – سئو وب سایت – SEOFox.ir

چهارشنبه, ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱، ۰۲:۳۳ ق.ظ

ایده سئو کلاه خاکستری این است که تکنیک‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) وجود دارد  که کاملاً از سمت تاریک عبور نمی‌کنند، اما به آن نزدیک می‌شوند. از نظر فنی، استراتژی های سئو کلاه خاکستری توسط موتورهای جستجو مجاز است. با این حال، این تاکتیک ها هم از نظر اخلاقی و هم از نظر عملی در یک منطقه خاکستری قرار می گیرند (از این رو نام آن است).

در این مقاله مفهوم سئو کلاه خاکستری را برای شما شرح می دهیم. ما در مورد برخی از محبوب‌ترین تکنیک‌های کلاه خاکستری که می‌توانید استفاده کنید بحث خواهیم کرد و جایگزین‌هایی برای کلاه سفید ارائه می‌کنیم. بیایید به آن برسیم!

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه سفید همه چیز در مورد پیروی از دستورالعمل های مشخص شده توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو است. این شامل ایجاد محتوا بر اساس هدف جستجوی کاربر ، ایجاد پیوندها به صورت ارگانیک و ارائه یک تجربه کاربری دلپذیر است. اینها روشهای آزمایش شده، تایید شده و رسمی برای رتبه بندی بالا در SERP ها هستند. نقطه ضعف رفتن به مسیر کلاه سفید (که باید!) این است که برای دیدن نتایج زمان می برد.

از سوی دیگر، سئوی کلاه سیاه بر روی دستیابی به نتایج در سریع ترین زمان ممکن تمرکز می کند، اغلب با زیر پا گذاشتن قوانین. برخی از نمونه‌های سئو کلاه سیاه به جای ساختن لینک‌ها، جعل یا خرید لینک‌ها را شامل می‌شود. همچنین می‌توانید به جای نوشتن مطالب خود، محتوا را کپی و چرخانید (بخوانید: سرقت محتوا). تاکتیک‌های کلاه سیاه دستورالعمل‌های موتورهای جستجو را کنار می‌گذارند، همه اینها به نام کسب رتبه بهتر سریع است.

با این حال، سئوی کلاه خاکستری می تواند دشوارتر باشد. از نظر فنی، این تکنیک ها قوانین را زیر پا نمی گذارند. با این حال، آنها برای بهره برداری از نحوه محاسبه رتبه بندی توسط موتورهای جستجو طراحی شده اند. بسته به رویکرد شما در سئو کلاه خاکستری، وب سایت شما می تواند جریمه، رتبه بندی یا ممنوعیت شود. یا ممکن است بتوانید سیستم را بازی کنید و بدتر از این بتوانید از آن استفاده کنید.

5 تکنیک سئو کلاه خاکستری که باید مراقب آنها باشید

وقتی صحبت از سئو به میان می‌آید، می‌خواهید از هرگونه نشانه‌ای از نامناسب بودن یا تلاش برای الگوریتم‌های بازی اجتناب کنید. درگیر شدن در سئو کلاه سیاه می تواند منجر به جریمه هایی مانند از دست دادن رتبه بندی صفحه یا حذف ایندکس شود.

سئوی کلاه خاکستری ممکن است سخت ترین مجازات ها را از جانب موتورهای جستجو برای شما به همراه نداشته باشد، اما هنگام اجرای آنها همیشه در معرض خطراتی قرار می گیرید. بیایید برخی از تکنیک‌های رایج کلاه خاکستری و جایگزین‌های کلاه سفید آنها را بررسی کنیم.

1. ایجاد محتوایی که ارزش ارائه نمی دهد

در حالت ایده‌آل، هر صفحه و پست وبلاگی که منتشر می‌کنید باید به بازدیدکنندگان ارزش بدهد . محتوای شما می تواند به سؤالات پاسخ دهد، کاربران را به منابع مرتبط راهنمایی کند، معاملات عالی ارائه دهد یا موارد دیگر.

رویکرد کلاه خاکستری برای تولید محتوا کاملاً بر کلمات کلیدی متمرکز است. شما تحقیق کلمات کلیدی را انجام می دهید تا امیدوارکننده ترین گزینه ها را بیابید و محتوایی ایجاد کنید که ارزش واقعی ارائه ندهد. تاکتیک های کلاه خاکستری به جای ارائه اطلاعات به بازدیدکنندگان، فقط بر ترافیک و نتایج کوتاه مدت تمرکز دارند. این تاکتیک اغلب برای جلب توجه هر چه بیشتر به تبلیغات استفاده می‌شود، و کاملاً می‌داند که کاربر پس از کلیک چیزی برای نگه داشتن آنها در آنجا پیدا نمی‌کند.

اگرچه رویکرد کلاه خاکستری برای تولید محتوا ممکن است بازدیدکنندگان را جذب کند (گاهی اوقات به صورت انبوه)، اما این یک استراتژی بلند مدت نیست. زمانی که کاربران متوجه شوند که وب سایت شما شایستگی چندانی ندارد، نمی توانند به آن بچسبند. آنها به دنبال منابع دیگر می گردند و شاید حتی در آینده از صفحه شما اجتناب کنند. همچنین گوگل و سایر موتورهای جستجو متوجه خواهند شد که نرخ پرش شما فوق العاده بالا است و بیشتر تحقیق می کنند.

هنگام گردآوری پست‌های وبلاگ، می‌خواهید مطمئن شوید که هر موضوع را تا حد امکان عمیق‌تر بررسی می‌کنید. لزوماً نیازی نیست که مقالات طولانی تر از رقبای شما باشند (اگرچه رویکرد آسمان خراش می تواند به خوبی کار کند). با این حال، محتوای شما باید در حالت ایده‌آل جذاب‌تر، خواندنی‌تر و ارائه اطلاعات در قالبی قابل هضم باشد. و دوباره، مستقیماً به هدف جستجوی کاربران خود پاسخ دهید.

2. استفاده از دامنه های منقضی شده

گاهی اوقات، با نام دامنه ای مواجه می شوید که مالک ندارد اما سابقه طولانی دارد. اغلب می توانید دامنه هایی را برای فروش با صدها بک لینک پیدا کنید. خرید آنها می تواند به شما کمک کند تا وب سایتی را راه اندازی کنید که در مقایسه با شروع از ابتدا دارای قدرت زیادی باشد. به این نمونه از دامنه های منقضی شده، به ویژه ستون BL برای تعداد بک لینک ها نگاهی بیندازید  :

خرید دامنه منقضی شده نمونه ای از سئو کلاه خاکستری است.

با این تکنیک می توانید دامنه های منقضی شده را خریداری کرده و ترافیک آن ها را به وب سایت دیگری هدایت کنید. این رویکرد به شما امکان می دهد برخی از پیوندها را از سایتی که موتورهای جستجو از قبل معتبر می دانند، منتقل کنید.

اگر می‌خواهید مسیر بیشتری را طی کنید، می‌توانید با مشاهده نسخه‌های ذخیره‌شده محتوای آن، یک وب‌سایت کامل را احیا کنید. به این ترتیب، می‌توانید مالکیت یک وب‌سایت کاملاً کارآمد را به دست آورید که ممکن است به خوبی از دروازه خارج شود.

با این حال، اگر دامنه را تغییر مسیر دهید، ممکن است به یک وب سایت نامرتبط اشاره کند. به همین ترتیب، اگر دامنه ای منقضی شده را فقط برای احیای وب سایت آن خریداری می کنید، باید تا حدودی در زمینه کاری که با آن کار می کنید، تجربه داشته باشید.

ساختن بک لینک و یک کتابخانه محتوا از ابتدا فرآیند جذابی نیست. با این حال، این بهترین راه برای ایجاد یک وب سایت است که به تاکتیک های کلی برای بک لینک ها متکی نیست و واقعاً محتوای مرتبط را ارائه می دهد.

3. خرید لینک

خرید لینک می تواند یک تکنیک سئو کلاه خاکستری یا سیاه باشد، بسته به اینکه از چه کسی بخواهید. با توجه به دستورالعمل‌های وب‌مستر Google، خرید یا تجارت پیوند به منزله «طرح‌بندی پیوند» است. این استراتژی راهی برای بازی الگوریتم‌های موتورهای جستجو است، به همین دلیل است که مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

در عمل، خرید و تجارت لینک در بین صاحبان وب سایت بسیار محبوب است. برخی از نشریات این رویکرد را با دریافت هزینه برای وبلاگ نویسی مهمان (یا پست های "حمایت شده") پنهان می کنند، که اساساً به این معنی است که شما در حال خرید لینک هستید. برچسب‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای علامت‌گذاری پست‌های حمایت‌شده استفاده کنید، که این موضوع را به تاکتیک‌های کلاه سفید نزدیک‌تر می‌کند، اما این برچسب‌ها آنطور که باید استفاده نمی‌شوند، به همین دلیل است که در آن منطقه خاکستری گل آلود است.

خرید لینک می تواند بسیار موفق باشد اگر جیب های عمیقی داشته باشید و وب سایت های مناسب را هدف قرار دهید. شما می توانید نتایج عالی SEO را به سرعت دریافت کنید. با این حال، اگر مالک تصمیم به حذف بک لینک بگیرد، هیچ محافظتی ندارید.

همین اتفاق می تواند در مورد بک لینک های ارگانیک نیز رخ دهد. با این حال، در آن سناریو، شما پول زیادی ندارید. از آنجایی که شما پیوندها را به صورت ارگانیک ایجاد می کنید، دستورالعمل های وب مستر گوگل را نیز نقض نمی کنید (به این معنی که نمی توانید جریمه شوید).

4. استفاده از بسترهای وبلاگ نویسی میزبانی شده برای ایجاد بک لینک

پلتفرم های وبلاگ نویسی مانند Medium یا Tumblr دارای مخاطبین داخلی هستند. اگر بتوانید یک پست وبلاگی منتشر کنید که در یکی از این سایت ها مورد توجه قرار گیرد، آن محتوا می تواند شامل یک بک لینک با ارزش به وب سایت دیگری باشد.

ایجاد بک لینک بر روی پلتفرمی مانند Medium یک تکنیک سئو کلاه خاکستری است.

مسلماً این تاکتیک سئو بیشتر سفید است تا کلاه سیاه. نوعی خاکستری روشن اگر محتوایی را منتشر می کنید که کاربران می خواهند بخوانند و به وب سایت دیگری پیوند می دهند زیرا مرتبط است، هیچ قانونی را زیر پا نمی گذارید. اینطوری قرار است این کار را انجام دهید.

با این حال، این که یک پست وبلاگ در پلتفرم هایی مانند Medium توجه زیادی را به خود جلب کند چندان معمول نیست. اغلب، تنها پست های ویروسی یا نویسندگان محبوب بیشتر کلیک ها را دریافت می کنند. علاوه بر این، برخی از افراد چندین وبلاگ و خبرنامه Medium، Tumblr یا Substack راه اندازی کرده اند تا نوعی شبکه وبلاگ شخصی را برای پیوندهای درونی تشکیل دهند. این به طور مستقیم در دستورالعمل های کلاه سیاه گوگل آمده است.

افزودن بک لینک به پلتفرم‌های Medium و مشابه آن سود چندانی برای وب‌سایت اصلی شما نخواهد داشت، اگر قبلاً در بین مخاطبان شناخته شده محبوب نبوده‌اید یا به سرعت در حال پخش شدن هستید. در عوض، شاید بهتر باشد محتوای جدید را مستقیماً در سایتی که می‌خواهید رتبه‌بندی کنید منتشر کنید، یا باید به دنبال فرصت‌های وبلاگ‌نویسی مهمان از افرادی باشید که قبلاً در آن پلتفرم‌ها تأسیس شده‌اند.

5. پرداخت برای بررسی

گوگل نتایج جستجو را با نظرات مثبت در اولویت قرار می دهد زیرا بازدیدکنندگان معمولاً از این توصیه ها راضی تر خواهند بود. اگر کسب‌وکاری با توصیفات مثبت و سئوی محلی عالی دارید، احتمالاً در بین نتایج برتر در منطقه خود ظاهر خواهید شد.

متأسفانه، دریافت نظرات خوب اغلب زمان زیادی می برد. ممکن است بلافاصله پس از راه اندازی یک کسب و کار، چند رتبه پنج ستاره دریافت کنید، اما جمع آوری صدها گواهینامه زمان می برد.

برخی از صاحبان کسب و کار با پرداخت نقدهای مثبت از این انتظار کنار می‌روند. مسلماً این یک تاکتیک سئو کلاه سیاه است، اما تشخیص آن دشوار است، که ادعای شهرت سئو کلاه خاکستری است.

خرید نظرات گوگل یک تکنیک سئو کلاه خاکستری است.

خرید نقدهای مثبت بسیار شبیه خرید فالوور شبکه های اجتماعی است. اغلب، توصیفات آشکارا جعلی هستند و ارزش کمی به حساب شما اضافه می کنند. مهمتر از آن، گوگل به دلیل شرایط خدمات خود می تواند نظرات جعلی را در هر زمان حذف کند. بنابراین مانند خرید بک لینک، هیچ راه حلی ندارید و پول خود را از دست خواهید داد.

اگرچه این رویکرد می تواند به شما کمک کند تا در نتایج سئوی محلی به سرعت بالا بروید، اما کسب و کار خود را نیز در معرض خطرات زیادی قرار می دهید. اگر گوگل تصمیم بگیرد که شما را جریمه کند، می تواند برای همیشه بر فهرست کسب و کار شما تأثیر بگذارد .

نتیجه

برخی تصورات غلط رایج در مورد تکنیک های سئو کلاه خاکستری وجود دارد، و اصلی ترین آنها این است که آنها غیرقابل شناسایی هستند و ممکن است کلاه سفید نیز در نظر گرفته شوند. این درست نیست. این استراتژی ها ممکن است در اکثر موارد منجر به جریمه های سئو برای وب سایت شما نشود. با این حال، بسته به روشی که استفاده می کنید، ممکن است از مرز سئو کلاه سیاه عبور کنید ، که قطعاً می تواند رتبه شما را در معرض خطر قرار دهد. و همانطور که همه ما می دانیم گوگل در به روز رسانی های الگوریتم خود بی ثبات است، استفاده از تاکتیک های SEO که ممکن است در صورت تمایل آن را جریمه کند، خطر بسیار بزرگی است.

در اینجا پنج مورد از رایج‌ترین تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری وجود دارد که ممکن است بدون اینکه متوجه باشید جایگزین‌های امن‌تری وجود دارد، استفاده می‌کنید:

  1. ایجاد محتوایی که ارزشی ندارد
  2. استفاده از دامنه های منقضی شده
  3. خرید لینک
  4. استفاده از پلتفرم های وبلاگ نویسی میزبانی شده برای ایجاد بک لینک
  5. پرداخت برای بررسی

آیا در مورد تکنیک های سئو کلاه خاکستری سوالی دارید؟ بیایید در بخش نظرات زیر در مورد آنها صحبت کنیم!

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی