آموزش هک Hack

ایندکس

آموزش هک Hack

ایندکس

کلمات کلیدی

بهترین تکنیک های سئو در روند سئو

بهترین تکنیک های سئو در روش بهینه سازی موتور جستجو

بهترین تکنیک های سئو در انجام Search Engine Optimization

بهترین تکنیک های سئو در استراتژی سئو سایت

بهترین تکنیک های سئو شامل چه چیزی در SEO می شود

بهترین تکنیک های سئو شامل چه مواردی در سئو می شود

بهترین تکنیک های سئو در پیاده سازی بهینه سازی سایت

بهترین تکنیک های سئو در پروسه SEO

بهترین تکنیک های سئو در مراحل سئو وبسایت

بهترین تکنیک های سئو در سئو یعنی چی

کند. و با Divi به راح

مفید در هنگام تبلیغ

ور کنیم.

م تا قبل از 15 اکتبر در ساعت 12:0

ش داده شود. ما بخش جدیدی از محتوا را با شرایط نمایش تاریخ و زمان ایجا

تایمر شمار

افه کردیم تا قبل از

اعت 12:00 را نشان

00 را نشان می دهد.

م کرده اید

عنوان تعامل پیدا کنید . سپس

ط Divi استفاده کنید تا فقط

شرایطی که شما ان

ر بالای سایت خود

تواند به همان اندازه

بنابراین می توانید آن را فراموش

ای) خاص هفته را در

از اینکه روز هفته ر

چندین تغییر تعادل برا

خواهد بود

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
پیوندها

سئو فاکس | سئو سایت – سئو وب سایت – SEOFox.ir

چهارشنبه, ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱، ۰۲:۳۶ ق.ظ

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نقش مهمی در افزایش ترافیک سایت شما دارد. با این حال، استفاده از روش‌های پنهان و مبهم (معروف به تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه) برای ارتقای رتبه‌تان می‌تواند منجر به جریمه‌هایی از جانب موتورهای جستجو شود. بنابراین، درک این نکته ضروری است که کدام اعمال بد تلقی می شوند و باید از آنها اجتناب کرد. در این پست، نگاهی دقیق‌تر به سئو کلاه سیاه خواهیم داشت و اینکه چگونه می‌تواند به وب‌سایت، رتبه‌بندی و شهرت شما آسیب برساند. سپس برخی از رایج‌ترین شیوه‌های بد را مورد بحث قرار می‌دهیم و به شما نشان می‌دهیم که چگونه از آنها اجتناب کنید. بیایید شروع کنیم!

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه اصطلاحی است که به توصیف شیوه های نادرست یا غیراخلاقی برای بهبود رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو می پردازد. در تضاد با سئو کلاه سفید است که شامل تکنیک های تایید شده و توصیه شده توسط موتورهای جستجو می شود.

گوگل و سایر موتورهای جستجو دارای دستورالعمل های وبمستر هستند که صاحبان سایت و توسعه دهندگان وب باید هنگام بهینه سازی محتوای خود از آنها پیروی کنند. هر گونه انحراف از این قوانین می تواند منجر به جریمه شود.

راهنمای گوگل وبمستر می تواند به شما کمک کند از تکنیک های سئو کلاه سیاه خودداری کنید.

چندین روش مضر می تواند سایت شما را جریمه کند، چه آگاهانه از آنها استفاده کنید یا نه. یکی از رایج ترین تاکتیک ها پر کردن کلمات کلیدی است . کاربران محتوای خود را با کلمات کلیدی مشابه پر می کنند تا در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه های برتر را به دست آورند. این تمرین خواندن مطالب را سخت می کند و مفید بودن آن را برای خوانندگان کاهش می دهد، اغلب تا حد غیرقابل درک.

همانطور که احتمالا قبلاً می دانید، موتورهای جستجو مانند گوگل از الگوریتم هایی برای ارائه محتوای مرتبط به کاربران بر اساس جستارهای جستجوی آنها استفاده می کنند. این الگوریتم های جستجو دائما در حال به روز رسانی و بهبود هستند. و این بدان معنی است که آنها همچنین در تشخیص تاکتیک های سئو کلاه سیاه مانند پر کردن کلمات کلیدی و سایر رفتارهای هرزنامه بهتر می شوند.

جریمه گوگل معمولاً منجر به افت قابل توجهی در رتبه بندی شما می شود. از طرف دیگر، موتور جستجو ممکن است وب سایت شما را به طور کامل از نتایج جستجو حذف کند. این سناریو معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که یک به‌روزرسانی الگوریتم، شیوه‌های بد SEO را در سایت شما شناسایی کند.

در حالی که امکان بازگشت به لطف گوگل وجود دارد، بازیابی از جریمه به کار زیادی نیاز دارد. خیلی راحت تر و بهتر است که اصلاً در آن موقعیت قرار نگیرید. بنابراین، بهتر است در مورد روش های کلاه سیاه بیاموزید تا بدانید که چگونه به طور کلی از آنها اجتناب کنید.

10 تکنیک سئو کلاه سیاه که باید از آنها اجتناب کنید

همانطور که قبلاً بحث کردیم، استفاده از تاکتیک های نادرست برای صعود به رتبه اول در گوگل می تواند منجر به جریمه شود. حتی اگر سهواً از آنها استفاده کنید، اقدامات بد سئو می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند و شانس کاربران را برای کشف وب سایت شما کاهش دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید به رایج ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه و نحوه اجتناب از آنها نگاه کنیم!

1. کلید واژه پر کردن

همانطور که قبلا ذکر شد، پر کردن کلمات کلیدی شامل پر کردن یک صفحه با عبارتی است که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید. در حالی که کلمات کلیدی به موتورهای جستجو کمک می کنند تا محتوای شما را بفهمند، استفاده بیش از حد از آنها می تواند شما را به دردسر بیاندازد.

در اینجا پر کردن کلمات کلیدی ممکن است به نظر برسد:

نمونه ای از پر کردن کلمات کلیدی، تکنیک سئو کلاه سیاه.

همانطور که می بینید، استفاده مکرر از همان عبارات می تواند متن شما را غیرطبیعی جلوه دهد. همچنین می تواند سایت شما را اسپم به نظر برساند (چون چنین است).

موتورهای جستجو در تشخیص پر کردن کلمات کلیدی بسیار خوب عمل می کنند و با نمایش ندادن محتوای متخلفان را جریمه می کنند. بنابراین، شما می خواهید از کلمات کلیدی به طور متوسط ​​و طبیعی استفاده کنید. توصیه می کنیم از افزونه ای مانند Yoast SEO یا Rank Math برای نظارت بر استفاده از کلمات کلیدی خود استفاده کنید:

نمونه ای از توصیه های Yoast SEO

علاوه بر ارائه پیشنهادهایی برای بهینه سازی وب سایت خود، Yoast همچنین به شما می گوید که آیا در سئوی خود زیاده روی می کنید. به عنوان مثال، چگالی کلمه کلیدی شما را در یک پست اندازه گیری می کند. همچنین اگر قبلاً از همان عبارت جستجو در صفحه دیگری استفاده کرده اید، به شما اطلاع می دهد .

2. خرید بک لینک

موتورهای جستجو نیز از بک لینک برای رتبه بندی محتوای شما استفاده می کنند. اگر گوگل وب‌سایت‌های خارجی زیادی را ببیند که نشانی‌های اینترنتی پست‌ها و صفحات شما دارند، شما را منبعی معتبر و قابل اعتماد می‌داند . این می تواند به افزایش رتبه شما در SERP کمک کند. برخی از کاربران با فروش مکان های پیوند در سایت های خود از این سیگنال رتبه بندی استفاده می کنند. در این راه‌اندازی، دیگر صاحبان سایت می‌توانند برای اینکه صاحب سایت یک بک‌لینک به محتوای خود بگذارد، هزینه پرداخت کنند.

با این حال، اگر شخصی این پیوندها را به کاربران زیادی بفروشد، موتورهای جستجو ممکن است سایت خود را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنند. علاوه بر این، خرید لینک ها برخلاف دستورالعمل های وبمستر گوگل است و ممکن است برای انجام آن جریمه دریافت کنید.

خوشبختانه راه های بهتری برای ایجاد بک لینک به سایت شما وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید پست‌های مهمان برای وب‌سایت‌های دیگر بنویسید و یک URL مرتبط برای یکی از پست‌های خود قرار دهید. همچنین می‌توانید با وبلاگ‌نویسان دیگر روی مقاله‌های مشترک کار کنید، در صورت مشاهده لینک شکسته در یک سایت، تماس بگیرید و لینک خود را به عنوان جایگزین پیشنهاد دهید و غیره.

3. نخ ریسی مقاله

نکته دیگری که باید مراقب آن بود چرخش مقاله است. مشابه سرقت ادبی، این عمل شامل کپی کردن پست های منتشر شده در وب سایت های دیگر است. چرخش به معنای استفاده مجدد از همان ایده ها و بازنویسی کل پاراگراف ها است. برخی از نویسندگان حتی ممکن است از ابزارهای بازنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی برای تهیه مقاله برای وبلاگ خود استفاده کنند.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که گوگل محتوای تکراری یا کپی شده را جریمه می کند . علاوه بر این، برخی از ناشران ممکن است علیه کاربرانی که محتوای آنها را سرقت ادبی می کنند، اقدامات قانونی انجام دهند. (این به معنای واقعی کلمه در حال سرقت مطالب دارای حق چاپ است.)

البته نوشتن در مورد موضوعاتی که هیچ کس هنوز به آن پرداخته است تقریبا غیرممکن است. چه در حال نوشتن پستی در مورد بهترین تکنیک های سئو یا جاذبه های دیدنی در پاریس باشید، احتمالاً ده ها مقاله با همین پیشنهادها وجود دارد.

بنابراین، باید مطمئن شوید که با استفاده از صدای خود مقاله می نویسید . همچنین می توانید با ارائه ایده های اضافی و استفاده از عکس های اصلی، پست های موجود خود را بهبود بخشید. بازکاری محتوای خود و به‌روزرسانی آن می‌تواند رتبه‌بندی SERP بسیار بهتری نسبت به سرقت محتوای دیگران کسب کند.

4. سوء استفاده از نشانه گذاری طرحواره

نشانه گذاری طرحواره موتورهای جستجو را قادر می سازد تا درک بهتری از محتوای شما داشته باشند. وقتی این کد را به سایت خود اضافه می کنید، قطعات غنی از صفحات خود را در SERP دریافت می کنید:

نمونه ای از یک نتیجه غنی در گوگل

ریچ اسنیپت ها نتایج جستجویی هستند که حاوی اطلاعات اضافی مانند رتبه بندی محصول و قیمت هستند. این اسنیپت ها نسبت به لینک های استاندارد دارای نرخ کلیک (CTR) بالاتری هستند. بنابراین، اضافه کردن نشانه‌گذاری طرحواره به صفحات شما می‌تواند به افزایش ترافیک ارگانیک و تبدیل شما کمک کند.

با این حال، شما نمی خواهید در آن زیاده روی کنید. تلاش برای گنجاندن تعداد زیادی کلمات کلیدی در نشانه گذاری طرحواره می تواند شما را جریمه کند. علاوه بر این، برخی از صاحبان وب سایت ممکن است با ارائه اطلاعات نادرست، کاربران را فریب دهند. به عنوان مثال، یک فروشنده ممکن است نظرات جعلی محصول را ارسال کند و داده های ساختاریافته را برای نمایش این رتبه بندی های مثبت اضافه کند.

این نوع سوء استفاده از داده ها می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند. بنابراین، توصیه می‌کنیم هنگام بهینه‌سازی محتوای خود ، از دستورالعمل‌های ریچ اسنیپت گوگل پیروی کنید.

5. Webrings یا شبکه های وبلاگ خصوصی

Webrings یا شبکه های وبلاگ خصوصی (PBNs)، گروهی از وب سایت ها هستند که به یکدیگر پیوند دارند. آنها برای ایجاد اعتبار دامنه و افزایش رتبه هر سایت در گوگل طراحی شده اند.

به عنوان مثال، ممکن است پنج وبلاگ مسافرتی ایجاد کنید که هر کدام بر روی یک موضوع یا موضوع خاص تمرکز دارند. سپس، می‌توانید به‌طور منظم هنگام نوشتن پست‌ها، پیوندهایی به این سایت‌ها و از آن‌ها اضافه کنید.

این روش ممکن است راهی آسان برای ساخت بک لینک به نظر برسد. و قبلا هم همینطور بود! با این حال، PBN ها دستورالعمل های کیفیت وب مستر گوگل را نقض می کنند و ممکن است منجر به جریمه های رتبه بندی شوند. چند سال پیش، گوگل مستقیماً علیه PBN ها اقدام کرد و اگر موتور جستجو فکر کند محتوای شما بخشی از یک است، حفره بزرگی خواهید داشت که می توانید از آن بیرون بیایید.

البته خوب است که به محتوای خود از سایت های دیگری که مالک آن هستید پیوند دهید. اما شما می‌خواهید مطمئن شوید که این مجموعه عظیمی از وب‌سایت‌های مشابه نیست که فقط ترافیک را بین خودشان قیف کنند.

همانطور که قبلا ذکر شد، راه های اخلاقی تری برای دریافت لینک به سایت شما وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید پست های اصلی را در وب سایت های شخص ثالث مشارکت دهید. علاوه بر این، اگر مقالات با کیفیت زیادی در سایت خود دارید، وبلاگ نویسان دیگر با کمال میل به پست های شما در محتوای خود لینک می دهند زیرا آنها به تنهایی ارزش ارائه می دهند.

6. هرزنامه نظرات وبلاگ

اگر وبلاگی را اجرا می کنید، ممکن است قبلاً با هرزنامه نظرات آشنا باشید. گاهی اوقات، کاربران نظراتی را ارسال می کنند که حاوی پیوندهایی به صفحات آنها است. هدف ایجاد بک لینک رایگان از بسیاری از سایت های مختلف است:

هرزنامه کامنت نمونه ای از سئو کلاه سیاه است.

در حالی که این تکنیک می تواند موثر باشد، برخی از صاحبان وب سایت ممکن است به سادگی ورودی شما را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنند و شما را از ارسال منع کنند. بنابراین، باید از اظهار نظر در مورد یک مقاله صرفاً برای پیوند به سایت خود اجتناب کنید.

در عوض، باید مطمئن شوید که مشارکت شما معنادار است. به عنوان مثال، می توانید یک نکته یا پیشنهاد را به اشتراک بگذارید، سپس به یک پست مرتبط پیوند دهید که ممکن است برای کاربران مفید باشد. برخی از وبلاگ ها حتی نظرات وبلاگ خود را به عنوان  nofollow علامت گذاری می کنند تا از این امر جلوگیری کنند و افراد را از گذاشتن این نوع نظرات منصرف می کنند زیرا صاحب سایت از موتورهای جستجو خواسته است که آنها را نادیده بگیرند.

نظرات اسپم در وب سایت شما نیز می تواند به وبلاگ شما آسیب برساند. آنها سایت شما را غیرحرفه ای جلوه می دهند که می تواند به اعتبار شما آسیب برساند. ممکن است بخواهید یک سیستم تعدیل نظرات برای فیلتر کردن محتوای هرزنامه راه اندازی کنید. اگر کاربر وردپرس هستید، Akismet یک ابزار اساسی برای شروع کار است.

7. مخفی کردن محتوا

شاید یکی از بدترین تاکتیک های سئو کلاه سیاه پنهان کردن محتوا در صفحات شما باشد. این عمل شامل پنهان کردن متن و پیوندهای خاص با همرنگ کردن آنها با پس زمینه است تا کاربران نتوانند آن را ببینند، اما موتورهای جستجو این کار را خواهند کرد.

در اینجا چند تاکتیک رایج دیگر برای پنهان کردن محتوا آورده شده است:

  • قرار دادن آن در پشت یک تصویر
  • با استفاده از اندازه فونت 0
  • اضافه کردن یک نام کلاس به عنصری در صفحه و تنظیم آن بر روی "مخفی" در شیوه نامه CSS

مردم معمولاً از این تکنیک برای پر کردن یک صفحه با کلمات کلیدی و افزایش رتبه آن استفاده می کنند و در عین حال محتوا را از کاربران پنهان می کنند. با این حال، فقط به این دلیل که یک شخص نمی تواند آن را ببیند به این معنی نیست که روبات ها نمی توانند آن را ببینند. الگوریتم های موتورهای جستجو به راحتی فریب داده نمی شوند. وب سایت شما ممکن است به دلیل پنهان کردن عناصر و پر کردن صفحات با محتوای نامربوط جریمه شود.

و حتی اگر محتوای پنهان مربوط به پست باشد، می توانید به دلیل تلاش برای کلمه کلیدی (یا بدتر از آن) ضربه بزنید.

8. صفحات و پست های حمایت شده

اگر یک وبلاگ نویس یا تولید کننده محتوا هستید، ممکن است مارک ها یا وب سایت هایی با شما تماس بگیرند که در ازای یک پیوند به شما یک هدیه یا غرامت پولی ارائه دهند. گاهی اوقات، حتی ممکن است بخواهند یک پست کامل در وبلاگ شما قرار دهند که حاوی URL بازگشت به سایت آنها باشد.

با این حال، گوگل این طرح های پیوند را به عنوان اقدامات بد در نظر می گیرد. بنابراین، افشای هرگونه پیوند حمایت شده در سایت شما بسیار مهم است. می توانید این کار را با استفاده از ویژگی nofollow یا sponsored انجام دهید :

افزودن ویژگی nofollow و پیوند حمایت شده در گوتنبرگ

این ویژگی‌ها به موتورهای جستجو می‌گویند که هنگام رتبه‌بندی صفحه شما، آن پیوندها را نادیده بگیرند. به این ترتیب، گوگل سایت شما را با صفحه پیوند داده شده مرتبط نمی کند یا آن را از وب سایت شما نمی خزد. خوانندگان شما همچنان ارزش محتوای حمایت شده را دریافت می‌کنند، خریدار از برند آگاهی پیدا می‌کند، اما شما توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو به دلیل داشتن آنچه ممکن است شیوه‌های تجاری مبهم باشد، جریمه نمی‌شوید.

همانطور که در بالا ذکر کردیم، این بسیار نزدیک به خرید بک لینک است، اما عمیق تر است زیرا آنها نه تنها یک لینک را می خرند، بلکه توجه مخاطبان شما را نیز می خرند.

9. پنهان کاری

شاید قبلاً در مورد cloaking شنیده باشید. این تکنیک می تواند اشکال مختلفی داشته باشد و با پنهان کردن محتوا در هر صفحه ای بسیار متفاوت است. در سئو به نمایش مطالب مختلف به کاربران و موتورهای جستجو اشاره دارد.

یکی از روش‌های رایج پنهان‌سازی ، ارائه صفحه‌ای از متن HTML به خزنده‌های موتورهای جستجو و نمایش صفحه‌ای از تصاویر به کاربران انسانی است. مثال دیگر ارائه نسخه متفاوتی از صفحه به کاربران با مرورگرهای دارای جاوا اسکریپت با افرادی است که جاوا اسکریپت را غیرفعال کرده اند.

این طعمه و سوئیچ یک تاکتیک سئو کلاه سیاه است زیرا کاربران از سایتی بازدید می کنند که انتظار محتوای X را دارد و به طور بالقوه توسط تبلیغات، محتوای نامربوط، بدافزار، مشکلات سایت ناامن و در واقع هر چیز دیگری که صاحب سایت انجام می دهد بمباران می شود. می خواهند از آن بهره ببرند. Google و سایر موتورهای جستجو برای هشدار دادن به کاربران سایت که ممکن است به آنها، داده‌ها یا دستگاه‌هایشان آسیب برساند، حفاظت‌هایی در نظر گرفته‌اند، اما پنهان‌کاری آن را دور می‌زند و به پزشکان اجازه می‌دهد محتوای فیلتر نشده (و احتمالاً ناخواسته) را به کاربران ارائه دهند.

گوگل چندین توصیه برای دسترسی به محتوای شما بدون پنهان کاری ارائه می دهد. پیروی از این دستورالعمل ها به شما کمک می کند از نقض قوانین مربوط به پنهان کاری و دسترسی جلوگیری کنید.

10. صفحات درگاه

Doorway ها وب سایت ها یا صفحاتی هستند که برای رتبه بندی کلمات کلیدی مشابه و هدایت کاربران به محتوای یکسان ایجاد می شوند. به عنوان مثال، یک مالک وب سایت ممکن است چندین صفحه را با هدف مناطق خاصی منتشر کند که همه کاربران را به یک صفحه فرود هدایت می کند.

با این تنظیمات، کاربرانی که یک عبارت جستجوی خاص را جستجو می کنند ممکن است چندین صفحه مشابه را در نتایج ببینند. وقتی روی هر یک از این گزینه ها کلیک می کنند، به صفحه دیگری (و اغلب نامرتبط) هدایت می شوند. این با پنهان‌کاری متفاوت است، زیرا به طعمه‌گذاری و تغییر تکیه نمی‌کند، بلکه از محتوای نمایه‌شده و تاکتیک‌های سئو واقعی برای هدایت کاربران به چیزی نامرتبط و ناخواسته بهره می‌برد.

همانطور که احتمالاً می توانید بگویید، این عمل برخلاف دستورالعمل های گوگل است و ممکن است عواقب مضری برای وب سایت شما داشته باشد. هیچ جایگزین کلاه سفیدی برای استفاده از صفحات درگاه وجود ندارد، بنابراین باید به هر قیمتی از این عمل اجتناب کنید.

نتیجه

سئو برای رشد و موفقیت سایت شما بسیار مهم است. با این حال، بهینه سازی بیش از حد محتوای خود یا استفاده از روش های مبهم می تواند منجر به افت قابل توجهی در رتبه بندی شما شود. علاوه بر این، موتورهای جستجو مانند گوگل ممکن است سایت شما را به طور کامل به دلیل درگیر شدن در سئو کلاه سیاه ممنوع و از فهرست حذف کنند.

روش های سئو کلاه سیاه شامل پر کردن کلمات کلیدی، طرح های پیوند و چرخش مقاله است. گوگل همچنین ممکن است شما را به دلیل پنهان کردن محتوای صفحات شما یا دستکاری داده های ساختاریافته برای افزایش رتبه شما جریمه کند. بنابراین، در صورت امکان، توصیه می کنیم به جای آن از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده کنید و موقعیت های SERP خود را به درستی دریافت کنید.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی