ایندکس

ایندکس

ایندکس

ایندکس

کلمات کلیدی

بهترین تکنیک های سئو در روند سئو

بهترین تکنیک های سئو در روش بهینه سازی موتور جستجو

بهترین تکنیک های سئو در انجام Search Engine Optimization

بهترین تکنیک های سئو در استراتژی سئو سایت

بهترین تکنیک های سئو شامل چه چیزی در SEO می شود

بهترین تکنیک های سئو شامل چه مواردی در سئو می شود

بهترین تکنیک های سئو در پیاده سازی بهینه سازی سایت

بهترین تکنیک های سئو در پروسه SEO

بهترین تکنیک های سئو در مراحل سئو وبسایت

بهترین تکنیک های سئو در سئو یعنی چی

کند. و با Divi به راح

مفید در هنگام تبلیغ

ور کنیم.

م تا قبل از 15 اکتبر در ساعت 12:0

ش داده شود. ما بخش جدیدی از محتوا را با شرایط نمایش تاریخ و زمان ایجا

تایمر شمار

افه کردیم تا قبل از

اعت 12:00 را نشان

00 را نشان می دهد.

م کرده اید

عنوان تعامل پیدا کنید . سپس

ط Divi استفاده کنید تا فقط

شرایطی که شما ان

ر بالای سایت خود

تواند به همان اندازه

بنابراین می توانید آن را فراموش

ای) خاص هفته را در

از اینکه روز هفته ر

چندین تغییر تعادل برا

خواهد بود

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
پیوندها

سئو فاکس | سئو سایت – سئو وب سایت – SEOFox.ir

چهارشنبه, ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱، ۰۲:۵۸ ق.ظ

راه های مختلفی برای هدایت کاربران و موتورهای جستجو از یک URL به URL دیگر وجود دارد. به ویژه تغییر مسیرهای 301 به مرورگرها می گوید که یک صفحه به طور دائم جابجا شده است. این بدان معناست که URL قدیمی دیگر در خدمت نیست و مرورگر می تواند کاربران را به مکان جدید صفحه بفرستد. این راه‌اندازی می‌تواند در چندین موقعیت مفید باشد، مانند تغییر دامنه، ساختار وب‌سایت یا فقط جابجایی صفحات خاص. اما تغییر مسیر 301 چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟ ما پاسخ هایی برای این سوال و همچنین چند روش جایگزین در زیر داریم. بیایید به آن برسیم!

ریدایرکت 301 چیست؟

گاهی اوقات، شما (تلاش می کنید) از یک URL خاص بازدید کنید و در نهایت به صفحه کاملاً متفاوتی برسید. این به این دلیل نیست که مرورگر شما معیوب است، بلکه به این دلیل است که شما با تغییر مسیرهای HTTP مواجه هستید. ریدایرکت پروتکلی است که به مرورگر شما می گوید که باید در جای دیگری محتوای مورد نیاز شما را جستجو کند و سپس شما را به آن مقصد جدید می فرستد.

تغییر مسیرها در اینترنت بسیار متداول هستند. هرکسی در مقطعی از یک مکان به مکان دیگر منتقل شده است. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است نیاز به استفاده از تغییر مسیر در وب سایت خود داشته باشید. برخی از نمونه ها عبارتند از:

  • تغییر دامنه ها هنگامی که کاربران از دامنه قدیمی بازدید می کنند، یک تغییر مسیر 301 می تواند آنها را مستقیماً به سایت جدید شما ارسال کند.
  • انتقال یک صفحه به مکان جدید اگر URL صفحه را تغییر دهید، ممکن است کاربرانی داشته باشید که آدرس قدیمی را نشانک کرده اند. تغییر مسیر 301 می تواند از یافتن خطای 404 توسط خوانندگان جلوگیری کند .
  • حذف یک صفحه استفاده از ریدایرکت های 301 می تواند به کاربران کمک کند تا پس از حذف صفحات به سمت سایر بخش های مفید وب سایت شما هدایت شوند. به این ترتیب، خوانندگان با یک صفحه خالی یا 404 مواجه نخواهند شد. ممکن است صفحه را نیز حذف کرده باشید و نیاز داشته باشید که شخصی را به جایگزین آن هدایت کنید.

بخش "301" تغییر مسیر کد خاصی است که به مرورگرها و موتورهای جستجو می گوید که  چرا بازدیدکنندگان را به یک URL جدید هدایت می کنید. ریدایرکت های 301 به عنوان تغییر مسیرهای دائمی در نظر گرفته می شوند (تحت کد 302 موارد موقتی نیز وجود دارد ). تغییر مسیر دائمی به این معنی است که URL قدیمی دیگر کار نمی کند یا میزبانی نمی کند. که همه باید فراموشش کنند.

برای کاربران، داشتن ریدایرکت 301 به آنها این فرصت را می دهد که نشانک ها و پیوندهای موجود خود را به آن URL حذف یا به روز کنند. علاوه بر این، تغییر مسیر 301 نیز از منظر سئو بسیار مهم است.

موتورهای جستجو دامنه و URL های شما را در رتبه بندی خود فاکتور می کنند. هنگام جابجایی یک صفحه، اساساً به موتورهای جستجو می‌گویید: «می‌خواهم این URL را فراموش کنید و رتبه‌بندی آن را به این آدرس جدید منتقل کنید».

پیاده سازی تغییر مسیرهای 301 در وردپرس نسبتا ساده است. با این حال، قبل از اینکه فایل htaccess  . سایت خود را بهینه سازی کنید ، باید بدانید که این تغییر مسیرها چگونه می تواند بر SEO تأثیر بگذارد.

آیا تغییر مسیر 301 بر سئو تاثیر می گذارد؟

اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد ریدایرکت های 301 به صورت آنلاین باشید (که در حال حاضر انجام می دهید)، احتمالاً بحث های زیادی در مورد تأثیر آنها بر سئو پیدا خواهید کرد. به این دلیل که تا چند سال پیش، اجرای ریدایرکت های 301 می توانست بخش قابل توجهی از رتبه بندی یک صفحه را از دست بدهید.

برای روشن بودن، جزئیات خاص همه الگوریتم‌های مختلف موتور جستجو عمومی نیستند. گوگل هرگز جرات خود را در این مورد نمی ریزد. با این حال، ما بسیاری از سیگنال های رتبه بندی موتورهای جستجو را می شناسیم. ما می توانیم ببینیم که چگونه صفحات، پست ها و وب سایت ها در طول زمان در رتبه بندی تغییر می کنند.

به عنوان مثال، گوگل صفحات را با استفاده از الگوریتمی به نام PageRank رتبه بندی می کند. تا سال 2016، می‌توانید به راحتی امتیاز PageRank هر صفحه را با هر تعداد ابزار آنلاین بررسی کنید، که برخی از آنها هنوز در دسترس هستند. (اما آنها دیگر کار نمی کنند.)

بررسی امتیاز PageRank یک صفحه

امتیازات پیج رنک نقش مهمی در بحث تغییر مسیر 301 سئو دارند. شما به راحتی می توانید داده های PageRank را برای هر صفحه بررسی کنید. بنابراین زمان زیادی نگذشت که مردم متوجه ارتباط مستقیم بین 301 تغییر مسیر و کاهش امتیازات شدند.

توییتی که به این موضوع اشاره می‌کند که چگونه تغییر مسیرهای 301 می‌توانند رتبه صفحه را کاهش دهند

برای مدتی، به طور کلی پذیرفته شده بود که اجرای ریدایرکت های 301 می تواند امتیاز صفحه رتبه شما را تا 15 درصد کاهش دهد! به همین دلیل، سایت ها می بینند که به کاهش رتبه بندی موتورهای جستجو تبدیل می شود. مشکل فقط با تغییر مسیرهای زنجیره ای ترکیب می شود، به طوری که هر URL در زنجیره بیشتر به امتیاز PageRank آسیب می رساند.

ارتباط دقیق بین PageRank و رتبه‌بندی هنوز در دسترس عموم نیست. با این حال، بحث به جایی رسید که گوگل الگوریتم خود را به روز کرد تا 301 تغییر مسیر روی امتیازات رتبه صفحه تأثیر منفی نداشته باشد .

توییتی که در مورد موضع فعلی گوگل در مورد تغییر مسیرهای 301 و رتبه صفحه بحث می کند

اگرچه دیگر نمی‌توانید امتیازهای PageRank را مشاهده کنید، موضع رسمی Google تأیید می‌کند که تغییر مسیر 301 بر SEO تأثیر نمی‌گذارد. با این حال، باید آنها را به درستی تنظیم کنید.

نحوه استفاده از ریدایرکت 301 برای افزایش سئو

تغییر مسیرهای 301 دیگر تأثیر منفی بر سئو نمی گذارد. که در دنیای سئو به این معنی است که تا زمانی که منفی مستقیم وجود نداشته باشد، در جایی مثبت وجود دارد. به نظر می رسد، شما در واقع می توانید از 301s برای بهبود رتبه وب سایت خود استفاده کنید. در زیر برخی از رایج ترین نکات برای استفاده از ریدایرکت 301 برای افزایش سئوی سایت شما آورده شده است.

ادغام پست های با عملکرد ضعیف

همانطور که وبلاگ شما رشد می کند، احتمالاً متوجه خواهید شد که برخی از پست ها بهتر از بقیه کار می کنند. آنها ترافیک بیشتری را به ارمغان می آورند، رتبه های بهتری کسب می کنند و ارزش وزن خود را به طلا دارند. با این حال، بسیاری از پست ها فقط ترافیک کمی را جذب می کنند. این ممکن است به دلیل بهینه سازی ضعیف شما یا فقط عدم علاقه خواننده باشد.

شما می توانید به سادگی اجازه دهید این پست های میانی وجود داشته باشند و آن را یک روز بنامید. اما چرا شما؟ جایگزین بهتر ترکیب چند پست است. اگر موضوع مشابهی دارند، آنها را در یک مقاله طولانی و منفرد ترکیب کنید که می تواند هر چیزی را از رقبای شما شکست دهد. به طور خلاصه، شما از روش Skyscraper استفاده می کنید  و آن را با تغییر مسیرهای 301 ترکیب می کنید. در مورد آن به عنوان اضافه کردن چند طبقه جدید به یک ساختمان عالی فکر کنید.

هنگامی که یک پست تلفیقی دارید، بهترین گزینه این است که ترافیک را از مقالات اصلی به مقاله جدید تغییر دهید. اینجاست که تغییر مسیرهای 301 وارد می شوند. با اجرای آنها، می توانید ترافیک هر پست اصلی را ترکیب کرده و آن را به سمت محتوای جدید و بهبود یافته هدایت کنید. قبلاً، صاحبان وب‌سایت‌ها مجبور بودند به مکان‌هایی که بک لینک ارائه می‌دادند مراجعه می‌کردند و درخواست به‌روزرسانی می‌کردند. وقتی تغییر مسیرهای 301 به این روش قابل استفاده شد، کیفیت زندگی متخصصان سئو بسیار بهتر شد.

اگر یک کتابخانه پست گسترده دارید، یکپارچه سازی محتوا می تواند یک حرکت قدرتمند سئو باشد. با رشد آن کاتالوگ، شما موظف به انتشار مقالاتی در مورد موضوعاتی هستید که همپوشانی دارند. استفاده از ریدایرکت های 301 می تواند به شما کمک کند پتانسیل آن محتوا را به حداکثر برسانید. همچنین از مشکلات مربوط به محتوای تکراری و آدمخواری کلمات کلیدی جلوگیری می کند.

404 صفحه را به محتوای مرتبط هدایت کنید

خطای 410 Gone

اگر زمانی نیاز به حذف صفحات یا پست‌ها در وردپرس دارید، مهم است که در نظر بگیرید که چه اتفاقی برای ترافیک آنها می‌افتد. صرفاً حذف این صفحات به این معنی است که کاربران در صورت تلاش برای بازدید از آنها با خطای 404 مواجه می شوند. آنها را نمی توان پیدا کرد زیرا وجود ندارند.

گاهی اوقات بهتر است به سادگی یک صفحه را حذف کنید و آن را رها کنید. در این صورت، می‌توانید از یک هدر 410 استفاده کنید که به مرورگرها و موتورهای جستجو می‌گوید: «این صفحه از بین رفته است و دیگر برنمی‌گردد».

یک جایگزین این است که 404 صفحه را به URL دیگری هدایت کنید. این روش به ویژه در صورتی مفید است که محتوای مرتبطی دارید که خواننده ممکن است از آن بهره مند شود. به عنوان مثال، فرض کنید که شما یک صفحه اختصاص داده شده برای نشان دادن مکان کسب و کار خود دارید. اگر آن را حذف کنید و آن اطلاعات را در صفحه «درباره ما» یا «تماس با ما» قرار دهید، تغییر مسیر 301 به شما کمک می‌کند اعتبار دامنه یا رتبه صفحه را منتقل کنید. این همان هدف جستجوی کاربر برای صفحه اصلی را پر می کند.

چه کاری نباید انجام داد

با این حال، تغییر مسیر یک 404 به یک مقاله نامرتبط ایده بدی است. گوگل و سایر موتورهای جستجو به این موضوع نگاه تحقیر آمیز دارند و پیوند مقاله ای در مورد چاشنی همبرگر را به مقاله ای در مورد نقش آفرینی روی میز نمی دهند. ربطی به هم ندارند موتورهای جستجو ممکن است آن را به عنوان بازی کردن سیستم بدانند و شما را به خاطر آن جریمه کنند.

در طول زمان مشاهده کرده‌ایم که تغییر مسیرهای 301 تمام صفحه رتبه را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل نمی‌کنند، اما هیچ اعتباری را نیز از بین نمی‌برند. تا زمانی که صفحات مرتبط هستند، استفاده از ریدایرکت 301 بهتر از نمایش خطای 404 است. و اگر واقعاً می خواهید از 404 اجتناب کنید، می توانید از 301 برای تغییر مسیر به صفحه اصلی خود استفاده کنید. اگر صفحه اصلی شما با مقاله مرتبط نیست، باید یک ممیزی سایت عمیق تری انجام شود.

از 301 تغییر مسیر برای تغییر ساختار پیوند دائمی وردپرس استفاده کنید

هنگامی که برای اولین بار یک وب سایت وردپرس جدید راه اندازی می کنید، باید در مورد ساختار پیوند ثابت تصمیم بگیرید . گزینه انتخابی شما می تواند URL ها را در دسترس تر و سئو دوستانه تر نشان دهد.

اگر تصمیم دارید ساختار پیوند ثابت را پس از مدتی فعال شدن سایت خود تغییر دهید، ممکن است نیاز به تغییر مسیر 301 داشته باشید. به این دلیل که موتورهای جستجو قبلاً محتوای شما را خزیده و رتبه بندی کرده اند. تغییر ناگهانی ساختار پیوند ثابت شبیه به انتقال همه پست های شما به URL های مختلف است.

این تغییر ناگهانی می تواند بر رتبه بندی صفحه تأثیر بگذارد. استفاده از تغییر مسیرهای 301 در آن سناریو به شما کمک می کند تا از دست دادن رتبه بندی جلوگیری کنید. با این حال، حرکت هوشمندانه این است که در ابتدا یک ساختار پیوند دائمی عالی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید. این نوع کمپین تغییر مسیر می‌تواند زمان زیادی طول بکشد، به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که انتقال به‌آرامی انجام می‌شود، و به‌طور بالقوه می‌تواند رتبه‌بندی شما را به دلیل مشکل عدم عبور از پیوند، کاهش دهد.

آیا ریدایرکت های دیگر بر سئو تاثیر می گذارند؟

301 تنها نوع کد تغییر مسیری نیست که می توانید استفاده کنید. دیگر تغییر مسیرهای HTTP به مرورگرها و موتورهای جستجو سیگنال های مختلفی می دهد. هر کدام کاربردهای خاص خود را برای بهبود سئوی سایت شما دارند.

  • 302 تغییر مسیر "پیدا شد". این نوع تغییر مسیر به موتورهای جستجو می گوید که صفحه به طور موقت جابجا شده است. این بدان معناست که گوگل با URL جدید به عنوان "متعارف" برخورد نمی کند زیرا این URL فقط موقتی است.
  • تغییر مسیر 307 "Moved Temporarily". این نوع دیگری از تغییر مسیر موقت است. برخی از پیشرفت های فنی را نسبت به گزینه 302 ارائه می دهد.
  • 308 تغییر مسیر "دائمی". درست مانند تغییر مسیرهای 307، وضعیت 308 نسبت به تغییر مسیرهای 301 پیشرفت های فنی ارائه می دهد. با این حال، 301 استاندارد برای تغییر مسیرهای دائمی است.

از منظر سئو، تغییر مسیرهای موقتی می توانند مقداری آب پیوند را منتقل کنند. با این حال، آنها همچنین به موتورهای جستجو می گویند که URL جدید متعارف نیست. در عمل، می توانید از تغییر مسیرهای موقت برای اهداف آزمایشی استفاده کنید. با این حال، آن‌ها همان مقدار پیوند آب (در صورت وجود) را که یک 301 انجام می‌دهد، منتقل نمی‌کنند. گفتن اینکه تغییر مسیر موقتی است همچنین از ایندکس کردن صفحه مورد نظر توسط موتور جستجو جلوگیری می کند، اما URL اصلی را به عنوان آدرسی که در نتایج نشان می دهد حفظ می کند.

تنظیم تغییر مسیرهای موقت نیز آسان تر است. می توانید به سرعت آنها را با استفاده از جاوا اسکریپت یا متا تگ ها پیاده سازی کنید. از سوی دیگر، ریدایرکت های 301 شما را ملزم به استفاده از پلاگین های تغییر مسیر وردپرس یا اصلاح فایل های اصلی مانند htaccess می کند که برای همه راحت نیست.

نتیجه

استفاده از ریدایرکت های 301 برای بهینه سازی سایت شما نباید تاثیر منفی بر سئوی شما داشته باشد. در مقابل، آنها می توانند به شما در یکپارچه سازی محتوا، جابجایی یکپارچه دامنه ها و به روز رسانی ساختار پیوند دائمی وردپرس کمک کنند. آنها همچنین به موتورهای جستجو می گویند که اعتبار و رتبه صفحه را از یک URL به URL دیگر منتقل کنند، به این معنی که رتبه شما نباید آسیب ببیند.

تغییر مسیرهای موقت به همان اندازه آب پیوند را منتقل نمی کنند. اگرچه آنها می توانند برای اهداف آزمایشی مفید باشند. با این حال، اگر قصد دارید یک صفحه یا یک پست را به طور دائم جابجا کنید، باید 301 تغییر مسیر را اجرا کنید.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی